Скрипка Elk Shield

6

Сурати зеркашии ройгон барои истифодаи ройгон.

Ман ба шумо кумак кардам? Маро барои қаҳва хайр кунед.

Суратро зеркашӣ кунед

Violík neboli Labský štít (polsky Łabski Szczyt, německy Veilchensteine nebo také Veilchenspitze), je hora nacházející se ve Slezském hřebeni v Krkonoších, na hranicích Česka a Polska. Jedná se o vrchol kuželovitého tvaru, na jehož temeni se nalézá vrcholové skalisko. Hora leží 1 km severně od Labské boudy, 5,5 km severně od osady Dolní Mísečky a 6 km od polských Piechowic.

Дар нишебиҳои Виолик баҳрҳои санг ва санг мавҷуданд. Хусусияти асосии бозиҳои саммит ин чӯб часпидан аст, дар вазифаҳои поёнӣ зону мезанад. Дар нишебии ҷанубу ғарбӣ, дар масофаи камтар аз як километр аз сатҳи баланд, Элба марғзоре ҷойгир аст, ки дар он ҷо дарёи Элба чашма дорад.

Na vrchol se lze dostat po červeně značené hřebenové cestě česko-polského přátelství. Ta podchází vrcholová skaliska z jižní strany ve vzdálenosti asi 40 metrů. Samotné skalisko se nachází v I. zóně Krkonošského národního parku a je tedy turisticky nepřístupné. Z okolí vrcholu je dobrý rozhled na Krkonoše, Jizerské hory a do Jeleniogórské kotliny.

иштирок
Лутфан интизоранд ...

нависед Эзоҳ

Суроғаи почтаи электронии шумо нест, нашр карда мешавад. Майдонҳои талаб карда мешавад, ишора *